fbpx

Wielkanoc

Słowo na Pustyni – Czwarta Niedziela Wielkanocna

2 miesiące temu

Ewangelia: J 10, 11-18
Słowo na pustyni: Pasterz

W krótkim fragmencie dzisiejszej Ewangelii Jezus kilkakrotnie powtarza o oddaniu życia za swoją owczarnię. To pasterz jest dla owiec, a nie owce dla pasterza – w przeciwieństwie do najemnika, który traktuje powierzone mu owce przedmiotowo i nigdy nie będzie ich cenić bardziej, niż własne życie. 

Spójrz dziś na swoją relację z Jezusem w kontekście pasterza i owczarni. Jesteś owcą, za którą warto oddać życie. Jesteś dzieckiem Boga, na którym Jemu zależy. Gdyby Mu nie zależało, nie poniósłby Ofiary ze swojego życia. Relacja z Bogiem nie może zawieść, tak, jak relacje z “najemnikami świata”, którzy w chwilach próby zawodzą i rozczarowują.

Czy odkryłeś już fundament swojej relacji z Jezusem? Czy nosisz w sercu niezachwiane przekonanie, że Jemu na Tobie zależy? Czy czujesz się “owcą” powierzoną opiece Dobrego Pasterza, wartą tego, by Bóg oddał za ciebie życie? Czy w ramionach Dobrego Pasterza odnalazłeś już swoje bezpieczne schronienie?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.