fbpx

Boże Narodzenie

Słowo na Pustyni: J 1, 43-51

3 tygodnie temu

II Tydzień po Bożym Narodzeniu, wtorek
Ewangelia: J 1, 43-51
Słowo na pustyni: doświadczyć

Świadectwo Filipa otworzyło Natanaelowi drogę do spotkania Jezusa. Ale świadectwo drugiego człowieka nigdy nie będzie w pełni wystarczające, by pokonać wątpliwości. Spotkania z Bogiem trzeba doświadczyć osobiście, dlatego Filip mówi do Natanaela: chodź, spotkaj osobiście Mesjasza, przekonaj się sam…

Doświadczenie wiary, czyli nawiązanie i budowanie więzi z Bogiem, to dla każdego indywidualna sprawa. Bóg może Cię do siebie pociągnąć dzięki świadectwu drugiego człowieka, ale w Twoim życiu niekoniecznie będzie działać tak samo. Musisz sam wejść w tę relację. Dopiero wtedy przekonasz się, jak dobrze Bóg Cię zna i jaką drogą pragnie Cię poprowadzić. Tylko życie w bliskości z Bogiem pozwoli Ci zobaczyć i  doświadczyć rzeczy, o jakich nawet nie śniłeś!

Czy posłuchałeś już czyjejś rady i poszedłeś spotkać się z Bogiem osobiście? Czyje “chodź i zobacz” przekonało Cię, aby się zbliżyć do Jezusa? Dziękując Bogu za dar tej osoby pomyśl o swoim własnym momencie pod figowcem – o doświadczeniu wiary, które Bóg wykorzystał, aby przekonać Cię, że nie jesteś Mu obcy? Jakie Słowo trafiło do Twojego serca, z mocą przezwyciężając Twoje wątpliwości? A może wciąż czekasz na to spotkanie?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.