fbpx

Boże Narodzenie

Słowo na Pustyni: J 1, 35-42

3 tygodnie temu

II Tydzień po Bożym Narodzeniu, poniedziałek
Ewangelia: J 1, 35-42
Słowo na pustyni: moment

W jednym momencie wszystko się zmieniło dla Andrzeja i Szymona. Słowa Jana Chrzciciela skierowały ich uwagę na Jezusa, oczekiwanego Mesjasza. Oczekiwanie przerodziło się w spotkanie. Poszli za Nim i z Nim zostali.

Każdego dnia jest wiele momentów kiedy Jezus przechodzi nieopodal. Możesz za Nim pójść, ale możesz Go też przeoczyć lub nie rozpoznać. Czasami dobrze mieć w swoim życiu “swojego” Jana Chrzciciela, który powie: “oto On”. Czasami to Ty możesz być dla kogoś takim drogowskazem. Widząc, że podążasz za Nim, Jezus zatrzymuje się i spogląda Ci w oczy. Chce wiedzieć, czego szukasz.

Zatrzymaj się dziś dłużej przy pytaniu, które Jezus zadaje także i Tobie – czego szukasz? Czy jest w Tobie głębokie pragnienie, by pójść za Jezusem, by poznać Go lepiej? Czy decyzja o pójściu jest dla Ciebie drogą bez powrotu, chcesz zostać przy Nim już na zawsze? Przypomnij sobie te momenty, gdy Jezus pociągnął Cię ku sobie – czy czujesz wdzięczność za te osoby, które ukazały Ci prawdę o Bogu?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.