fbpx

Boże Narodzenie

Słowo na Pustyni: Mt 4, 12-17. 23-25

5 miesięcy temu

II Tydzień po Bożym Narodzeniu
Ewangelia: Mt 4, 12-17.23-25
Słowo na pustyni: Król

Dzień po święcie Epifanii, czyli objawienia się Boga przedstawicielom pogańskiego świata, Lekcjonarz pokazuje nam Jezusa nauczającego o Królestwie Niebieskim z ziemi okrytej mrokiem pogaństwa. Gdy się narodził, Mędrcy ze Wschodu oddali Mu pokłon, składając Jezusowi dare godne króla. Ale Jego Królestwo nie jest z tego świata i żeby do niego trafić, trzeba najpierw się nawrócić.

Pogaństwo ma się dobrze także i współcześnie. Taka już skłonność człowieka, że potrafi sobie zrobić bożka niemal ze wszystkiego. Jezus wzywa Cię dziś do nawrócenia, ponieważ nawrócenie to proces, który trwa całe życie. Bóg przychodzi, aby oświecić Twoją ciemność, aby uzdrowić to, co w Tobie chore, aby Swoim Miłosierdziem zmyć Twój grzech.

Jak “ziemię pogan” w odniesieniu do współczesności? Co w Twoim życiu może być tą ciemnością, która odgradza Cię od Boga? Czy jest coś, jest dla Ciebie ważniejsze, niż On? Co jest bożkiem, który odwraca Twoją uwagę od Światła – praca, pieniądze, telewizja, internet, drugi człowiek i uczucia, jakie w Tobie wzbudza? Jak odpowiadasz na codzienne wezwanie Boga do nawrócenia? Czy Jezus rzeczywiście jest Królem Twojego życia?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.