fbpx

Adwent

Słowo na Pustyni: Łk 1, 26-38

5 miesięcy temu

IV Niedziela Adwentu
Ewangelia: Łk 1, 26-38
Słowo na pustyni: niemożliwe

“Dla Boga nie ma nic niemożliwego”, lecz z perspektywy człowieka niektóre plany Boga, i sposoby ich realizacji, mogą się wydawać szaleństwem. Maryja jest zadziwiona. “Jakże się to stanie” – pyta, i choć nie dostaje słowa Archanioła mogą ją wprowadzić w jeszcze większe zdumienie, przyjmuje Bożą wolę, stając się Arką Nowego Przymierza.

Maryi powołanie było jedyne takie w historii całego świata. Twoje jest inne, ale jednocześnie również unikalne i możesz w historii Zwiastowania odnaleźć drogowskaz dla siebie. Bóg przygotował Maryję do roli Matki Swojego Syna. Cokolwiek jest Twoim powołaniem, Bóg Ciebie też przygotował, abyś w swoim życiu, wypełniając Jego wolę, uczynił coś, czego nikt inni nie mógłby uczynić. Jeśli pozwolisz, aby za sprawą Ducha Świętego w Twoim sercu począł się Bóg, będziesz mógł dać Go tym, których spotkasz na swojej drodze.

Czy naprawdę wierzysz, że dla Boga nie ma nic niemożliwego? Czy z ufnością przyjmujesz Jego zaproszenie do wypełniania Jego planu? Czy, mimo że Bóg ma czasami “szalone” pomysły, ufasz Mu i idziesz tam, gdzie On pragnie Cię poprowadzić? On nigdy do niczego Cię nie przymusi, zawsze będzie czekać na Twoje “tak”, a Ty, czy masz w sercu, jak Maryja, pragnienia bycia Bożym sługą?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.