Wsparcie duchowe

Beata

Beata

Psycholog

Kobieta, matka, chrześcijanka. Uważnie codziennie staram się by centrum mojego życia i pracy stanowił Bóg, a w jego świetle drugi człowiek. Należę do Róży Różańcowej, pielęgnując codzienną modlitwę. Jako psycholog (spec. psychologia kryzysu i interwencji kryzysowej) wspieram osoby odczuwające obniżenie…

Zobacz profil
Mariusz Ołdak

Mariusz Ołdak

Kapłan

Na co dzień wikariusz w parafii Wniebowzięcia NMP w Gościęcinie. Związany jestem z Katolicką Odnową w Duchu Świętym i Szkołą Nowej Ewangelizacji. Bardzo lubię aktywnie spędzać czas. Uwielbiam kawę, muzykę, rower, góry i długie spacery, które sprzyjają rozmyślaniu nad pięknem Boga.…

Zobacz profil
Daniel Glibowski

Daniel Glibowski

Kapłan

Wikariusz jednej z parafii w Radomiu. Pragnę być narzędziem Boga. Staram się ewangelizować w każdy możliwy sposób, by pomóc ludziom odkryć żywego Boga. Jeżeli potrzebujesz duchowej rady, pisz śmiało.

Zobacz profil
Kamil Cieliński

Kamil Cieliński

Kapłan

Ksiądz katolicki archidiecezji wrocławskiej, obecnie student teologii moralnej w Lugano w Szwajcarii. Kocham się śmiać i przebywać z ludźmi, którym nie brakuje uśmiechu na twarzy i oczywiście mają dystans do siebie. Jako moje hobby uważam wszelki rodzaj sportu, a w ostatnim…

Zobacz profil

Aby skorzystać ze Wsparcia duchowego wystarczy, że wejdziesz w zakładkę Osoby. Po kliknięciu pojawi się lista osób, do których możesz napisać. Wybierz profil osoby, z którą chcesz się skontaktować. Na profilu pojawią się wszystkie potrzebne informacje, a pod nim e-mail.

Prosimy wszystkich użytkowników o cierpliwość w uzyskaniu odpowiedzi. Niektórzy dostają od kilku do kilkunastu wiadomości. Żeby nikogo nie potraktować powierzchownie, potrzeba im czasu, by odpisać. Kiedy komuś zależy na czasie, można spróbować napisać do kogoś innego. Prosimy jednak nie wysyłać do wszystkich tej samej wiadomości.

Wszystkie wiadomości od osób, które kpią sobie z idei lub osób ze Wsparcia duchowego traktowane będą jako spam. Prośby o modlitwę prosimy kierować na skrzynkę intencji.

Wsparcie duchowe to przestrzeń dla osób, które szukają rozmowy, wsparcia, rady lub odpowiedzi. Wsparcie duchowe to termin na tyle szeroki, że obejmuje wszelkie problemy dotyczące nie tylko sfery wiary czy modlitwy, ale także związane z codziennym życiem. Nie próbujemy jednak zastąpić form pomocy znanych z życia realnego. Wręcz przeciwnie! W miarę możliwości zalecamy szukania pomocy poza Internetem i gorąco do tego namawiamy.

Nie bój się poruszać nawet najtrudniejszych tematów, które Cię nurtują.

Zapraszamy do kontaktu.

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

W jakich sprawach można pisać?
Można napisać w każdej sprawie. Są u nas osoby z różnych dziedzin, z wielorakim doświadczeniem: osoby duchowne, konsekrowane, psycholodzy, pedagodzy. Każdy pochodzi z innego środowiska, co również stanowi cenną wiedzę ku pomocy innym. 

Czy jesteście profesjonalistami? Macie doświadczenie?
Są wśród nas zarówno profesjonaliści, jak i osoby bogate w różne doświadczenia życiowe. Wszyscy podchodzimy indywidualnie do każdego człowieka i staramy się wczuć w jego sytuację. Każdy z nas ma doświadczenie zdobyte w zależności od naszych działalności, do których należą m.in. studia na kierunkach społecznych, zawodowa praca z ludźmi, różnego rodzaju wolontariat, towarzyszenie osobom potrzebujących wsparcia itd.

Czy macie jakieś zezwolenie na taką działalność?
Wsparcie duchowe to jeden z projektów Pustyni Serc – inicjatywa wolontariuszy, którzy pragną konkretnie pomagać, dzielić się własnym doświadczeniem i wychodzić naprzeciw potrzebom obecnych czasów. Nie jest to inicjatywa nigdzie prawnie zarejestrowana. Jesteśmy znani wśród
katolickich środowisk internetowych, są w naszym zespole księża, którzy sprawują opiekę nad tym dziełem..

Kto ma dostęp do tego, co piszę?
Dostęp do mailów ma tylko osoba, z którą piszesz. Zapewniamy dyskrecję i poufność, z wyjątkiem spraw dotyczących popełnienia przestępstwa oraz stwarzania niebezpieczeństwa sobie lub innym. W takich przypadkach kontaktujemy się z odpowiednimi instytucjami.

Top