Pustynia Serc

kimjestesmyps

Pełnymi zapału i radości ludźmi pragnącymi uczynić świat bardziej ludzkim! Choć poznaliśmy się w sieci, to wiele nas łączy. Szczególnie chęć pomocy innym – czyli szukanie nowej drogi ewangelizacji. Właśnie stąd zrodził się pomysł Pustyni Serc – przestrzeni w sieci – która dziś jest zdominowana przez mowę nienawiści i polityczne spory. Chcieliśmy stworzyć pustynną oazę na falach internetu, gdzie dzielimy się wszystkim, co mamy – Wiarą, Nadzieją i Miłością! Naszą paczkę stanowią różni ludzie, lecz o podobnym światopoglądzie. Nasze spojrzenie na świat ma wspólny fundament – Jezusa Chrystusa. Budujemy życie na Skale, która jest trwała i niezmienna. Pokazujemy, że życie z Bogiem nie ogranicza człowieka, ale wyzwala i kieruje nasze kroki ku spełnieniu najgłębszych pragnień serca. Wszyscy mamy wspólny cel, choć idziemy różnymi drogami – często nie wiedząc gdzie. Jako Pustynia Serc próbujemy małym drogowskazem na mapie zagubionych serc.

jakdzialamy

Nasze działanie opiera się na wzajemnej pomocy, wspólnym niesieniu radości ludziom. Pragniemy poprzez życiowe przykłady i pełne wartości słowa dotrzeć do głębi ludzkich serc. Chcemy poruszyć najtrudniejsze pytania, które nurtują dzisiejszy świat – zagubiony w hałasie współczesnych trendów. Stajemy na scenie Ewangelii starając się jak najlepiej wyrazić swoją życiową rolę i zachęcić do tego innych, szczególnie ludzi zagubionych, odrzuconych, niekochanych. Działamy poprzez modlitwę, a przede wszystkim czyn – zarówno w sieci, jak i wśród naszego otoczenia. Wszelaka działalność internetowa opiera się na dobrym słowie, rozmowie – tego najbardziej nam brakuje. Strony i treści, które prezentujemy, mają być ukojeniem, chwilą odpoczynku wśród medialnych wojen i internetowych sensacji. Otwieramy nasze serca na każdego człowieka. Nie ważne kim jest, co robi i skąd pochodzi. My przygarniemy do naszego serca wszystkich, którzy tego potrzebują. Obejmujemy modlitwą osoby, które stanęły na szlaku naszego życia, prosimy o umocnienie dla cierpiących i opuszczonych.

jakijestcel

Naszym celem jest to, by każdy człowiek odkrył, że jest kochany, potrzebny i niezastąpiony. Nieważne jak bardzo upadł – nadzieję pragniemy zanieść wszędzie tam, gdzie jej potrzeba, każdemu z osobna. Chcemy pokazać, że we współczesnym świecie jest możliwe osiągnięcie szczęścia. My jesteśmy tego przykładem. Szczęśliwi mają pragnienie uszczęśliwiać innych. Zawsze pragniemy wskazywać na Źródło tego spełnienia – na Żywego Boga, który jest naszym Ojcem i Przyjacielem.

 • Mateusz Luptowski

  Mateusz Luptowski

  Lider | 22 lata | [email protected]

  Jestem założycielem Pustyni Serc, obecnie także studentem i pracownikiem. Interesuję się wielowymiarowym rozwojem człowieka, designem w każdej postaci oraz projektowaniem. Uwielbiam relacje z ludźmi, a zwłaszcza wspólne działanie. Zajmuję się koordynowaniem ludzi, projektów i podejmowaniem współpracy. Mam głowę pełną szalonych pomysłów i niesamowitych marzeń.

 • ks. Mariusz Jawny sdb

  ks. Mariusz Jawny sdb

  Lider duszpasterz | 33 lata | [email protected]

  Salezjanin, katecheta i pasjonat pracy z młodzieżą. Duszpasterz, który odnajduje szczególną radość w dzieleniu się Ewangelią i docieraniu tam, gdzie potrzeba jeszcze przesłania Chrystusa. Obejmuje duchową opieką i modlitwą Pustynię Serc oraz koordynuje inicjatywy, które rodzi Duch Święty. Prowadzi kanał YouTube Pustyni Serc przy współpracy innych życzliwych osób. Prywatnie lubi dobrą literaturę duchową, interesuje się technologią i sportem.

 • Marcin Połacik

  Marcin Połacik

  Moderator | 30 lat | [email protected]

  W codzienności jestem na przemian grafikiem, informatykiem, teologiem i filologiem. Zawodowo tworzę i zarządzam Pracownią Grafiki leoart, prywatnie podróżuję i rozmawiam z ludźmi. No i gotuję, często nie przerywając rozmowy.

 • Wojciech Kalicki

  Wojciech Kalicki

  Moderator | 39 lat | [email protected]

  Zajmuję się ewangelizacją w sieci. Prowadzę kilka stron na Facebooku oraz grup społecznościowych. Jestem odpowiedzialny za projekt Szturm modlitewny, gdzie czytam intencje i modlę się. Bardzo lubię chóry, zwłaszcza dziecięce, słucham także rapu.

 • Anna Nadstazik

  Anna Nadstazik

  Moderator | 21 lat | [email protected]

  Studentka filologii polskiej na specjalności komunikacja medialna. Należę do Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych, gdzie odnajduję bliskość Boga i ludzi. Każdego dnia uczę się czegoś nowego. Chętnie czytam książki oraz słucham dobrego polskiego rapu.

Top