Pustynia Serc

kimjestesmyps

Pełnymi zapału i radości ludźmi pragnącymi uczynić świat bardziej ludzkim! Choć poznaliśmy się w sieci, to wiele nas łączy. Szczególnie chęć pomocy innym – czyli szukanie nowej drogi ewangelizacji. Właśnie stąd zrodził się pomysł Pustyni Serc – przestrzeni w sieci – która dziś jest zdominowana przez mowę nienawiści i polityczne spory. Chcieliśmy stworzyć pustynną oazę na falach internetu, gdzie dzielimy się wszystkim, co mamy – Wiarą, Nadzieją i Miłością! Naszą paczkę stanowią różni ludzie, lecz o podobnym światopoglądzie. Nasze spojrzenie na świat ma wspólny fundament – Jezusa Chrystusa. Budujemy życie na Skale, która jest trwała i niezmienna. Pokazujemy, że życie z Bogiem nie ogranicza człowieka, ale wyzwala i kieruje nasze kroki ku spełnieniu najgłębszych pragnień serca. Wszyscy mamy wspólny cel, choć idziemy różnymi drogami – często nie wiedząc gdzie. Jako Pustynia Serc próbujemy małym drogowskazem na mapie zagubionych serc.

jakdzialamy

Nasze działanie opiera się na wzajemnej pomocy, wspólnym niesieniu radości ludziom. Pragniemy poprzez życiowe przykłady i pełne wartości słowa dotrzeć do głębi ludzkich serc. Chcemy poruszyć najtrudniejsze pytania, które nurtują dzisiejszy świat – zagubiony w hałasie współczesnych trendów. Stajemy na scenie Ewangelii starając się jak najlepiej wyrazić swoją życiową rolę i zachęcić do tego innych, szczególnie ludzi zagubionych, odrzuconych, niekochanych. Działamy poprzez modlitwę, a przede wszystkim czyn – zarówno w sieci, jak i wśród naszego otoczenia. Wszelaka działalność internetowa opiera się na dobrym słowie, rozmowie – tego najbardziej nam brakuje. Strony i treści, które prezentujemy, mają być ukojeniem, chwilą odpoczynku wśród medialnych wojen i internetowych sensacji. Otwieramy nasze serca na każdego człowieka. Nie ważne kim jest, co robi i skąd pochodzi. My przygarniemy do naszego serca wszystkich, którzy tego potrzebują. Obejmujemy modlitwą osoby, które stanęły na szlaku naszego życia, prosimy o umocnienie dla cierpiących i opuszczonych.

jakijestcel

Naszym celem jest to, by każdy człowiek odkrył, że jest kochany, potrzebny i niezastąpiony. Nieważne jak bardzo upadł – nadzieję pragniemy zanieść wszędzie tam, gdzie jej potrzeba, każdemu z osobna. Chcemy pokazać, że we współczesnym świecie jest możliwe osiągnięcie szczęścia. My jesteśmy tego przykładem. Szczęśliwi mają pragnienie uszczęśliwiać innych. Zawsze pragniemy wskazywać na Źródło tego spełnienia – na Żywego Boga, który jest naszym Ojcem i Przyjacielem.

Top